Vargu i rastit

Ester 9,6

U zgjuan heret dhe tė dytė erdhėn nė dasmė. Hynė nė shtėpinė e Raguelit dhe e gjetėn Tobinė duke ngrėnė. Gabaeli u lėshua, e pėrshėndeti, e pėrqafoi, qau mbi Tobinė, e bekoi dhe i tha: “Qoftė bekuar Zoti qė t’i dha tė gjitha tė mirat, sepse je djali i babait tė mirė, tė drejtė e bamirės! Tė bekoftė Zoti i qiellit ty, gruan tėnde, babain e nėnėn tėnde, babain e nėnėn e gruas sate! E qoftė bekuar Hyji, qė mė bėri tė fatshėm ta shoh Tobinė, qė ia paska prerė kokėn Tobitit, kushėririt tim!”
 

Bibla Online

 

Bibla Online