Kapitujt

Osea: 3. Ozeja e rimerr gruan e pabesė dhe e sprovon. Shtjellimi i simbolit

3

1 Zoti mė tha edhe: “Shko e duaje pėrsėri gruan qė ka mik e ėshtė kurorėshkelėse, sikurse edhe Zoti i do bijtė e Izraelit, ndėrsa ata u sillen hyjnive tė huaja e u pėlqejnė kuleētė e rrushit.”

2 Unė e bleva pėr pesėmbėdhjetė pare argjendi e pėr njė masė e gjysmė elbi. 3 I thashė: “Do tė mė presėsh pėr shumė ditė pa u lavirėsuar e pa iu dhėnė asnjė njeriu; po as vetė nuk do tė tė afrohem.”

4 Sepse edhe bijtė e Izraelit do tė rrinė shumė ditė pa mbret, pa princ, pa fli, pa gurngulur, pa efod e pa terafim. 5 Pastaj do tė kthehen bijtė e Izraelit e do ta kėrkojnė Zotin, Hyjin e vet, e Davidin, mbretin e vet. Me frikė do t’i afrohen Zotit dhe tė mirave tė tij nė mbarimin e ditėve.

Kapitujt

Kapitujt

Bibla Online > Besėlidhja e Vjetėr > Osea > Ozeja e rimerr gruan e pabesė dhe e spro...