Kapitujt

1 i Kronikave: 8. Pasardhėsit e Beniaminit

8

1 Beniamini e lindi, tė parėlindurin Baleun, Asbelin tė dytin, Aharėn tė tretin, 2 Nohanė tė katėrtin, Rafėn tė pestin.

3 Bijtė e Baleut ishin: Adari, Gera, baba i Aodit, 4 poashtu edhe Abisuehi, Naamani, Ahoehi, 5 edhe Gera e Sefufani dhe Hurami.

Nė Gabaa

6 Kėta janė bijtė e Aodit, prijėsit e familjeve qė banonin nė Gabaan, qė qenė shpėrngulur me dhunė nė Manahat; 7 Naamani, Ahia e Gera: ky i shpėrnguli dhe gjinikoi Ozėn e Ahiudin.

Nė Moab

8 Saharaimi, pasi i lėshoi gratė e veta Husimėn e Barėn, nė tokėn e Moabit i lindėn: 9 prej gruas sė tij Hodesės, Jobabi, Sebia, Mesa, Melkami, 10 Jehusi, Sekia, Marma. Kėta janė bijtė e tij, prijės nė familjet e tyre.

Nė Ono e nė Lod

11 Kurse prej Husimės i lindėn: Abitobi e Elfaali. 12 Kurse bijtė e Elfaalit ishin: Heberi, Misaami e Samadi. Ky e ndėrtoi Onon dhe Lodin me fshatrat e tija.

Nė Ajalon

13 Beria e Sama ishin prijėsit e familjeve tė atyre qė banonin nė Ajalon. Kėta i dėbuan banorėt e Getit.

Nė Jerusalem

14 Ahiu, Sesaku, Jerimoti, 15 Zabadia, Arodi, Ederi, 16 Mikaeli, Jesfa, e Joha, bijtė e Berisė.

17 Zabadia, Mosolami, Hezeci, Heberi, 18 Jesamariu, Jezlia e Jobabi, bijtė e Elfaalit.

19 Jacimi, Zehriu, Zabdiu, 20 Elioenaji e Seletaji, Elieli, 21 Adaja, Baraja e Samarati, bijtė e Semejit.

22 Jesfami, Heberi, Elieli, 23 Abdoni, Zekriu, Hanani, 24 Hanania, Elami, Anatotia, 25 Jefdaja e Fanueli, bijtė e Sesakut.

26 Samsariu, Sohoria, Otolia, 27 Jersia, Elia dhe Zekriu, bijtė e Jerohamit.

28 Kėta ishin krerėt e familjeve sipas breznive tė tyre.

Banonin nė Jerusalem.

Nė Gabaon

29 Nė Gabaon banuan Jehieli, babai i Gabaonajve. Gruaja e tij e kishte emrin Maakė. 30 I parėlinduri i tij ishte Abdoni, pastaj Suri, Cisi, Baali, Neri, Nadabi, 31 Gedori, Ahio, Zaheri, Maceloti. 32 Macelotit i lindi Samaja. Edhe kėta, pėrballė vėllezėrve tė vet, jetuan bashkė me ta nė Jerusalem.

Sauli dhe familja e tij

33 Nerit i lindi Cisi, kurse Cisit i lindi Sauli. Pastaj Saulit i lindi Jonatani, Melkisuai, Abinadabi dhe Isbaali. 34 Biri i Jonatanit: Meribaali. Meribaalit i lindi Mika. 35 Bijtė e Mikės: Fitoni, Meleku, Taraja e Ahazi. 36 Ahazit i lindi Joada. Joadės i lindi Alamati, Azmoti e Zamriu. Kurse Zamriut i lindi Mosai. 37 Mosait i lindi Banaja. Djali i kėtij qe Rafaja, prej tė cilit lindi Elasa, tė cilit i lindi Aseli. 38 Aseli pati gjashtė djem me kėta emra: tė parėlindurin e tij, Ezrikėn, Ismahelin, Sarinė, Azarinė, Obdinė dhe Hananin. Tė gjithė kėta janė bijtė e Aselit.

39 Bijtė e Esekut, vėllait tė tij: Ulami, i parėlinduri, Jehusi, i dyti, dhe Elifaleti, i treti. 40 Ulami pati djem shumė trima tė fortė pėr luftė dhe qitės tė zotė pėr hark e edhe kėta patėn shumė fėmijė e nipa: njėqind e pesėdhjetė.

Tė gjithė kėta ishin pasardhės tė Beniaminit.

Kapitujt

Kapitujt

Bibla Online > Besėlidhja e Vjetėr > 1 i Kronikave > Pasardhėsit e Beniaminit