Kapitujt

1 i Kronikave: 3. Bijtė e Davidit

3

1 Kėta janė bijtė e Davidit qė i lindėn nė Hebron: i parėlinduri Amnoni prej Akinoamės sė Jezrahelit, i dyti Danieli prej Abigailės sė Karmelit, 2 i treti Absalomi, biri i Maakės, bijės sė Tolmeut mbretit tė Gesurit, i katėrti Adonia, djali i Hagitės, 3 i pesti Safatia i Abitalės, i gjashti Jetrahami i gruas sė tij Eglės. 4 Kėshtu, pra, gjashtė i lindėn nė Hebron, ku mbretėroi shtatė vjet e gjashtė muaj, kurse nė Jerusalem mbretėroi tridhjetė e tri vjet. 5 Nė Jerusalem i lindėn kėta djem: Samuai, Sobabi, Natani dhe Salomoni, katėr djem prej Betsabesė, bijės sė Amielit; 6 Jebahari, Elisama, 7 Elifaleti, Nogehi, Nafegu dhe Jafia 8 si dhe Elisama, Eliada dhe Elifaleti: nėntė.

9 Tė gjithė kėta janė bijtė e Davidit pa i numėruar bijtė e konkubinave dhe motrėn e tyre Tamarėn.

Mbretėrit e Judės

10 Biri i Salomonit: Roboami; Abia biri i tij, pati djalė Asėn; prej tij lindi Jozafati 11 baba i Joramit. Joramit i lindi Ohozia, prej tė cilit lindi Joasi. 12 Djalit tė kėtij, Amasisė i lindi djali Azaria, kurse Azarisė i lindi Joatami, 13 tė cilit i lindi Akazi, babai i Ezekisė, prej tė cilit lindi Manaseu. 14 Manaseut i lindi Amoni, babai i Jozisė. 15 Bijtė e Jozisė qenė: i parėlinduri Johanani, i dyti Joakimi, i treti Sedecia, i katėrti Selumi. 16 Tė bijtė e Joakimit: Jekonia, ndėrsa djali i tij qe Sedecia.

Shtėpia mbretėrore pas shpėrnguljes

17 Bijtė e Jekonisė tė zėnė rob qenė: Salatieli, djali i tij, 18 Melkirami, Fadaja, Senaseri, Jecemia, Hosama e Nadabia. 19 Bijtė e Fadajės qenė Zorobabeli e Semeji. Zorobabelit i lindi Mosola, Hanania, dhe Salomita, motra e tyre. 20 Pastaj Hasaba, Oholi, Barakia, Hasadia e Josabhesedi: pesė. 21 Bijtė e Hananisė: Faltia, Jeseja, Rafaja, Arnani, Obdia dhe Sekenia. 22 Bijtė e Sekenisė: Semeja, Hati, Jegaali, Baria, Naaria dhe Safati: gjithsej gjashtė. 23 Bijtė e Naarisė: Elioenaji, Ezekia, Ezrikami: tre. 24 Bijtė e Elioenajit: Oduja, Eliasibi, Feleja, Akubi, Johanani, Dalaja e Ananiu: shtatė.

Kapitujt

Kapitujt

Bibla Online > Besėlidhja e Vjetėr > 1 i Kronikave > Bijtė e Davidit